ВОЛИНЬГАЗ ЗБУТ Меню
104

контакт-центр

Контакт-центр 0332 701 704

Контакт-центр0332 701 704

16.11.2018 / 14:28

“Волиньгаз збут”: Уперше для понад 240 тис побутових споживачів газу Волині застосували стандартні умови оплати

У рахунках за спожитий газ у жовтні об’єм використаного палива в будинках та квартирах волинян приведений до стандартних умов. У рахунках для населення це робиться вперше, хоча для решти споживачів газу його приведення до стандартних умов застосовується ще з грудня 2015 року - згідно з нормативними документами.

“Волиньгаз збут”: Уперше для понад 240 тис побутових споживачів газу Волині застосували стандартні умови оплати

ФОТО: 104.ua

На Волині 245 тис  побутових споживачів газу. 85% річного споживання газу ними припадає на  опалювальний сезон і лише 15%  газу населення використовує в літній  період. За спожитий газ волиняни розраховуються поступово, найбільше влітку за використані ще взимку куби блакитного палива. 

“На Волині наприкінці вересня сума боргу за газ перед НАК “Нафтогаз” становила близько 360 млн грн. Уявіть після опалювального сезону якою буде ця сума і що робити далі підприємству. Держава на сьогодні нічого не робить для того, щоб впорядкувати ці норми. Тому ми вимушені виставляти для населення стандартні умови. Це не є якась додаткова плата, це просто ті реальні обсяги, які оператор ГРМ (облгаз) передає нам для реалізації. ”, - коментує директор ТОВ “Волиньгаз збут” Микола Тищук. 

У рахунках за газ, що спожитий населенням у жовтні, об’єми газу, - виміряні лічильниками, вже приведені до стандартних умов розрахунку за порядком. передбаченим Кодексом ГРМ. Це дає змогу привести розрахунок поточного споживання газу, виміряного звичайними лічильниками, до стандартних умов - такими в Україні є температура +20С і тиск 760 мм.рт.ст. - у будь-якому регіоні країни

Температура навколишнього середовища безпосередньо впливає на обсяг газу, який пройшов через звичайний побутовий лічильник, що встановлений на вулиці. Це пов’язано з фізичними властивостями газу: за нижчої температури - стискатись, а за вищої - розширюватись. Тому для коректних розрахунків його споживання приводять до стандартних умов. 

У НАК “Нафтогаз України”, на промислових підприємствах та в будь-яких непобутових споживачів газу такі коливання вже давно враховують - або за допомогою спеціальних засобів вимірювальної техніки, якими обладнано вузли обліку, або за визначеним у Кодексі ГРМ порядком із застосуванням коефіцієнтів приведення до стандартних умов.

Нормативними документами для приведення об’єму газу до стандартних умов використовують помісячні коефіцієнти коригування показань лічильника, розроблені й затверджені Міністерством палива та енергетики. 

На Волині борг за період із грудня 2015 року до вересня 2018 року виник із вини держави - майже 30 млн куб.м газу вартістю близько 190 млн грн.  Тому “Волиньгаз збут” звертається до органів влади з проханням зважено та комплексно вирішити проблеми з боргами.