ВОЛИНЬГАЗ ЗБУТ Меню
104

контакт-центр

Контакт-центр 0332 701 704

Контакт-центр0332 701 704

17.04.2015 / 17:14

Як оформити субсидію

Субсидія – це щомісячна адресна безготівкова допомога, що надається за рахунок коштів державного бюджету для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

Нові умови отримання субсидії

Нові умови отримання субсидії
ФОТО: 104.ua

Відповідно до нового порядку призначення субсидії, який почав діяти з 1 травня 2015 року, споживачам достатньо заповнити 2 документа - заяву і декларацію та надіслати в Управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання поштою або надати особисто. Ці управління відповідальні за призначення субсидій та контроль за їх цільовим використанням. У сільській місцевості заяви та всі необхідні документи приймають і передають установам соцзахисту уповноважені особи, призначені виконавчими органами сільських та селищних рад.

яких затверджені Мінсоцполітики:

  • заяву про призначення житлової субсидії;
  • декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням субсидії.

УВАГА! В заяві обов`язково треба вказати контактний телефон. Якщо заявник допустив помилку або нерозбірливо заповнив документ, фахівець соцзахисту зможе уточнити дані по телефону

За новим порядком оформлення субсидії надавати довідку про доходи не потрібно – ці дані відображатимуться в декларації. Соцзабез не має права вимагати від фізособи будь-яких інших документів або довідок.

Бланки документів мають надійти поштою у квітні та жовтні до кожного домогосподарства. Заповнені документи до органу праці та соціального захисту населення можна надіслати поштою або надати особисто.

Заява на призначення субсидії заповнюється особою, яка є власником (співвласником) житла, наймачем житла у громадському державному житловому фонді, членом житлового кооперативу, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації.

ВАЖЛИВО!
Перевіркою достовірності даних будуть займатися органи соцзахисту вже після того, як людині призначено субсидію. Спеціалісти самостійно подаватимуть запити в усі комунальні служби, ЖЕКи, до Державної фіскальної служби і Пенсійного фонду. Якщо громадянин надасть недостовірні дані або приховає доходи, розмір субсидії буде перераховано або її повністю скасують. При цьому людина буде вимушена компенсувати державі суму наданої допомоги у подвійному розмірі