ВОЛИНЬГАЗ ЗБУТ Меню
104

контакт-центр

Контакт-центр 0332 701 704

Контакт-центр0332 701 704

10.05.2016 / 17:14

Як розраховуються пільги та субсидії (ЗМІНИ)

Змінено соціальні норми, нормативи та коригуючі коефіцієнти на індивідуальне опалення природним газом.

Нові умови отримання субсидії

Нові умови отримання субсидії

До Постанови КМУ від 6.06.2014 р. №409 “Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування” та інших документів, яким регулюється надання пільг та субсидії, 27 квітня внесені зміни (постановами КМУ №317 та №319), які набрали чинності 30 квітня 2016 року.

 

Зміни, які передбачені постановою КМУ від 27.04.2016 р №317, яка набрала чинності 30.04.2016 р., стосуються усіх норм і коефіцієнтів для індивідуального опалення газом, які застосовуються при призначенні пільг та субсидій. Зокрема:

  1. Зменшено соціальні норми споживання газу на приготування їжі та підігрів води – нові норми встановлені такі самі, як для оплати спожитого газу споживачами без лічильників.
  2. Зменшено соціальний норматив (норму використання природного газу) для індивідуального опалення з 7 до 5,5 куб.м на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць (в опалювальний період).
  3. Переглянуто коригуючі коефіцієнти для опалення – для споживачів багатоповерхівок (5 і більше поверхів) встановлено такі самі коефіцієнти як для 3-4-поверхових будівель (для мешканців 1-4-поверхових будинків коефіцієнти не змінились).

Постановою КМУ від 27.04.2016 р №319, яка набрала чинності 30.04.2016 р.,передбачено низку змін щодо призначення та надання субсидій, а також щодо визначення сукупного доходу при наданні пільг.

Право пільговика на отримання пільг визначатиметься на 12 місяців (раніше - на 6 місяців). Проте громадянам, які мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг і звертаються за субсидією, пільги на період отримання субсидії не нараховуватимуться.

Щодо невикористаних за опалювальний сезон сум субсидії через економне споживання Кабмін вирішив таке:

  • частину невикористаної суми  - в еквіваленті вартості 100 куб. метрів природного газу (у разі використання енергоресурсу для індивідуального опалення) зараховувати як оплату послуг, у тому числі обов'язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди
  • решту невикористані субсидії - повернути до державного бюджету.

Щодо обрахування сукупного доходу:

  • якщо субсидія на оплату житлово-комунальних послуг призначається у I кварталі року, середньомісячний сукупний дохід визначається за перші три квартали попереднього року, в інших випадках — за попередній календарний рік.
  • зміни щодо визначення сукупного доходу для пільговиків - враховуватиметься.допомога по безробіттю та інші виплати, що здійснюються фондами соціального страхування
    • зміни щодо підвищення сукупного доходу при призначенні субсидій стосуються безробітних, студентів та працездатних осіб з доходами нижчими за прожитковий мінімум. При цьому вирішено не враховувати до сукупного доходу державну соціальну допомогу на дітей-сиріт, а також допомогу внутрішньо переміщеним особам.

Дитячим будинкам сімейного типу субсидія призначатиметься за рішенням комісії з урахуванням кількості дітей, які фактично проживають у будинку (діти можуть бути  не зареєстровані).

Мінсоцполітики, Мінінфраструктури та “Укрпошті” мають забезпечити доставку повідомлень про призначення субсидії.